Amíg pici voltál, elégedetten mindent úgy tettél, ahogy tudtál (Babaként kalimpálás a kezekkel, lábakkal, hogy mászhass, járhass; totyogás, sok eséssel, de mindig újra és újra felállva…). Bármit tettél csodálattal néztek rád – akkor is, ha épp nem sikerült valami! Ekkori hitrendszer : úgy vagyok jó, ahogy vagyok!
Cseperedve továbbra is elégedetten csináltad a dolgokat úgy, ahogy tudtad, de pl. a fali rajzodnak már cseppet sem örültek, sőt szidás, fenekelés… volt a felnőttek válasza! Az eredeti hitrendszer kezdett inogni. Megjelent az ÖNKÉTELY: „Mégse jó, ha mindig úgy csinálom, ahogy tudom / jónak látom?” Létrejött egy önvédő mechanizmus: „Figyelnem kell a környezet reakcióit!” Ezzel együtt növekedett a feszültség és csökkent az összeszedettség – erről az agyintegrációs vonatkozásokat tárgyaló cikkem szól bővebben. Mindez csak rontott a helyzeten!
Új hitrendszer születése
Sok kudarcélmény esetén az:
„Úgyse jó az, amit csinálok.”
„Sose jó az, amit csinálok!”
„Valami baj van velem.”
„Nem vagyok elég jó.”… vagy ezek más változatai jelennek meg a fejünkben
Természetesen hasonló csalódásokat nem akarunk újra megélni, inkább
– NEM CSINÁLOD. Vagy max.
– kényszerből csinálod, de „Nem akarom!” módon, vagy
– az elvárásoknak megfelelően csinálod a dolgokat – akkor is, ha úgy érzed, hogy ez nem te vagy, nem a szívedből jön.
Később pl. jó matekosként ugyan érzed, hogy a könyvelés, statisztika nem a te világod, de apa, anya, tanáraid biztos jobban tudják, ezért a PSZF-re mész, a vágyott Informatikai Fősuli helyett.
Még később az utált munkahelyen a szülőkre, tanárra neheztelünk. Pedig mi engedtük ki az irányítást a kezünkből!
A jó hír: bármikor változtathatsz!
SOSINCS KÉSŐ VISSZAVENNI AZ IRÁNYÍTÁST ÉLETED FELETT!
Állj ki magadért – egy másik cikkben olvashatsz a hogyanokról.
Törj ki Attitűdjeid, a gátló hitrenszer falai közül!
Használhatod Dr. David R. Hawkins nyomán a „Törlöm ezt, nem vagyok alávetve ennek. Végtelen lény vagyok, és csak annak vagyok alávetve, amit az elmémben tartok.” formulát. Lásd bővebben David R. Hawkins: Gyógyulás és Felépülés c. könyvében.
Találj rá önmagadra – erről egy másik cikkben írok az elengedéshez is tippeket adva.
Kiutat mutat és a gyakorlatban is segít Attitűdök – korlátozó hozzáállásunk, viselkedési mintáink – oldása 1 napos tanfolyamunk. Legközelebbi időpont: naptárunkban
One Brain 1 és 2-es 2+3 napos tanfolyamunkon pedig mélyebben belenézünk életünk tükrébe és sok eszközzel, ráadásként pedig az elvárások okozta stressz oldásával ajándékozhatjuk meg magunkat. Legközelebbi időpont: naptárunkban
A legjobb hosszútávú befektetés önmagadba:
Kérlek, hogy részvételi szándékodat minél hamarabb jelezd az info@harmonizalas.hu címen, mert a helyek száma korlátozott!
Szeretettel:
Széplaki Viktória, Viki
Elérhetőség
Fejlődés kineziológiával – részletek a linkre kattintva.
71427321893 1 888 948 10-17
Egy kis gondolat “Kiút a hitrendszer csapdájából”
Sziasztok, Andris vagyok. Azoknak a tudatos internethasznaloknak a segitseget keresem, akik segitenek abban, hogy velemenyezik az altalam keszitett weboldalt (http://efabric.hu/). Most tanulom csak a webfejlesztoi keszsegeket es ez amolyan dolgozatszeru munkam. Ahhoz, hogy a tanfolyamon beszamitsak a munkamat 30 velemenyt vagy interakciot kell gyujtenem. Koszonom a megertest es a segitokesz hozzaallast. Minden velemenyt es tanacsot koszonettel fogadok.