Egyénfüggő stressz

„Gyakran mondják, hogy a boldogság és a stressz forrása ‘odakint’ van, tehát csak akkor remélhetjük, hogy a stressz alól felszabadulunk, ha ‘megváltoztatjuk a világot’. A világban azonban nincs stressz, ez csupán egy belső, magában a tudatban rejlő megélés. Valójában nincs rá mód, hogy a világot alapvetően megváltoztassuk azért, hogy a stressztől megszabaduljunk. Akkor hát mit tehetünk?

Kideríthetjük róla az igazat, bátran szembenézve a tényekkel. Amint ezt tesszük, változtatunk az energiamezőkön. Amikor a pártatlanság szintjére lépünk, pozitívabb térbe érkezünk, ahol már hajlandók vagyunk szembenézni és megbirkózni a helyzettel, kezelni azt, és ez megerősít. Ez azt jelenti, hogy visszanyerjük erőnket, és az igazsághoz közelebb álló életet élünk.

A bátorság szintjén lévő ember a kihívás, a fejlődés, a lehetőségek világát látja. Ez egy izgalmas, mulatságos világ, egy olyan hely, ahol az ember örül annak, hogy él. Az ilyen ember, amikor kinyitja az újságot, mindazt a rengeteg lehetőséget látja, ami által az emberiség megoldhatja a gondjait. Különféle megoldási módok gondolata ötlik fel benne, amelyet ki szeretne próbálni. Így aztán a lehetőségek és a fejlődés világa izgalmas hellyé válik, amelyben az a kérdés kezd felmerülni: ‘Hol van a helyem? Hol kezdjem önmagam kifejezését, és a lehetőségek némelyikének megtapasztalását?’ …

Ami a büszkeség szintjén stresszes, az lehet, hogy a bátorság szintjén lévő ember számára a kíváncsiság tárgyává és a fejlődés lehetőségévé válik. …

Az erő, amellyel az élet megtapasztalását létrehozzuk, bennünk van. …

A tudat átalakulásának kezdete az a felismerés, hogy mi magunk vagyunk tapasztalataink forrása, és így a világ kezd pozitívabbnak, harmonikusabbnak, reményteljesebbnek és jobb indulatúnak tűnni. …

A belső béke automatikusan jön létre annak következményeként, hogy hajlandók vagyunk lemondani bizonyos állásfoglalásokról, például arról, hogy mások felett ítélkezzünk, és másokat hibáztassunk. A hajlandóság a megbocsátó, megértő hozzáállásból fakad. Az ítélkezés valójában semmit sem old meg, sőt tetézi a problémát. Mások hibáztatása egy olyan világhoz vezet, ahol mindenki vesztes…

Úgy lehet gondtalanná válni, ha megszabadulunk attól a szokástól, hogy veszélyt lássunk. A gondtalan ember, aki valóban magabiztos, el tudja fogadni az emberi természet negatívumait vagy a negatívumok lehetőségét, és ezért nem kell tagadnia őket. Felkészül arra, hogy ‘mi lesz, ha’, ezzel lehetőséget teremtve a nehéz helyzetek megoldására, ugyanakkor azokra az alkalmakra is készen áll, amelyeket az élet felkínálhat. Könnyedén felfedezhetjük a stressz forrását, ha magunkkal viszünk egy könyvet, amikor nagy forgalomban kell autót vezetnünk a munkahelyünk felé. A könyv kellemes és szívesen látott lehetőséggé változtatja a forgalmi dugókat. Megvan bennünk az a képesség, hogy a forgalomban való várakozás közben kellemes élményben legyen részünk, mert ilyenkor van időnk olvasni, elmaradt dolgainkat pótolni, és valóban élvezni az életet. …

A váratlan dolgok is stresszforrást jelenthetnek.

A nyitott elméjű ember egy helyzetben többféle lehetséges alternatívát lát, és már azelőtt megtervezi, hogyan oldaná meg a váratlan eseményt, mielőtt az bekövetkezne. Ha már előre megfontoljuk egy helyzet negatívumait, például azt, hogy ‘mi lesz, ha a szerződéskötés nem sikerül’, vagy ‘mi lesz, ha akivel találkoznom kéne a sarkon, nem jelenik meg’, és megtervezzük, hogy mit fogunk tenni, ha az előre nem látható esemény bekövetkezik, akkor a stressz minimális lesz, vagy egyáltalán nem is lép fel. …

Vannak, akik azt mondják, hogy a hangos zene az őrületbe kergeti őket. Gondoljunk viszont azokra a tizenévesekre, akik fülhallgatót tesznek, felhangosítják a zenét, és el vannak tőle ragadtatva. Akkor a hangos zene stresszelő, vagy nem? Az alapelv az, hogy akkor leszünk stresszesek, ha nem akarunk egy bizonyos ingert vagy helyzetet. Következésképpen, amikor valaki olyan hangulatban van, akkor a hangos zene kellemes, hozzájárul a boldogság és elevenség állapotához. Ha ellenben egy nehéz irodai munkanap után fáradtak vagy kimerültek vagyunk, ugyanazt a hangos zenét terhesnek éreznénk.

A vágy határozza meg, hogy egy inger stresszelő, vagy sem. A stressz azt jelenti, hogy ellenállunk valaminek, amit nem akarunk, a stresszmentesség pedig azt, hogy megkapjuk azt, amit akarunk. A probléma bennünk van.

A megoldás csupán a hozzáállásunk megváltoztatásán múlik:

válasszuk az élettel szembeni szeretetteljességet. Ez magába foglalja a humornak nevezett energiamezőt is, ami azt jelenti, hogy képesek vagyunk nevetni önmagunkon és magának az életnek a természetén, valamint, hogy szeretni tudjuk ezt az egész komédiát, és nevetni tudunk rajta. Ebben áll a nagy humoristák értéke, akik többnyire hosszú életűek. A nyugtalan emberek olyanok, mint Don Qiujote: a világra kivetített saját képzeteikkel küzdenek. Ennek az egésznek a komikuma képezi a humor alapját, azt, hogy nevetünk az élet sajátosságain, olyan szemszögbe helyezve őket, ami felfedi a paradoxont, ugyanis a humor éppen abból fakad, hogy észrevesszük a fonákságokat. Belső döntés kérdése, hogy az életet örömtelinek, harmonikusnak és gondtalannak látjuk, vagy ellenségként tapasztaljuk meg. … Amikor többé nem azonosulunk az ‘odakinti’ eseményekkel, és többé nem ruházzuk fel őket az életünk feletti hatalommal, akkor megtapasztaljuk azt a belső derűt, ami a világon való felülemelkedés következménye.”

Dr. David R. Hawkins: Gyógyulás és felépülés c. könyvének Stressz c. fejezetéből

Stressz nélkül könnyebb 1 napos képzésünk sok azonnal használható gyakorlattal segít a feszültségoldásban. Akit pedig mélyebben érdekel a téma, annak Komplex One Brain (kineziológia) képzésünket ajánlom.

Érdemes végignézni Dr. David R. Hawkins Tudattérképét – a 200-as Értéken kalibrált szint (lila keretben) a válaszvonal az életet romboló (akár betegséget… okozó) alsóbb, és az életet támogató felsőbb szintek között. A fenti könyvrészlet ezen Tudattérkép egyes szintjeire utal. Amikor felismerjük, hogy rossz fele haladunk, akkor csak egy döntés kérdése, hogy irányt váltsunk! Aztán már csak lépkedni kell a vágyott cél felé vezető úton! Tarts velünk! Együtt könnyebb 😉

Kérlek, oszd meg másokkal is ezt a cikket, hogy minél többek épülésére szolgáljon mindez! Köszönöm!

Szeretettel:

Széplaki Viktória, Viki
Agyintegráció, Stresszoldás, Képességfejlesztés…

Elérhetőség

A legjobb hosszútávú befektetés önmagadba:

OLVASS további hasznos információkat  útravaló

Egyéni konzultációra, kineziológiai oldásra jelentkezés:

Széplaki Viktória, Viki Budapest 13. kerület. E-mail kuldese Tel.:06-70-514-0885

Kineziológiát tanulnál? Itt a lehetőség:

KOMPLEX kineziológia képzési út velem és kolléganőmel (kezdőtől a speciális haladó szintig):  https://kineziologiatanfolyam.hu/komlpex-kineziologia-kepzes/

Szeretettel: Széplaki Viktória, Viki
Agyintegráció, Stresszoldás, Képességfejlesztés…

One Brain haladó tanár (1-6. szint és 1 napos mini tanfolyamok)
Reiki tanár (R.A.I. szerződött tanára)
LEAP 1-2 oktató

1 888 948 10-17             71427321893

Megjegyzés hozzáfűzése